Příběh firmy


Tradice našeho rodinného podniku sahá až do předválečných let, kdy v roce 1937 začal pan Jaroslav Pecka starší na okraji Dobříše stavět autodílnu. V roce 1938 byl zahájen provoz Autoopravny - brusírny autoválců. V roce 1940 podepsal pan Jaroslav Pecka smlouvu s mladoboleslavskou Škodovkou a firma získala název Auto-service Škoda.

Přestože se firma úspěšně rozrůstala, složitá politická situace padesátých let již nedovolovala dále pokračovat v soukromém podnikání. V roce 1957 pan Jaroslav Pecka starší ve věku 44 let tragicky zemřel.

V roce 1991 byl objekt navrácen Peckům. Pan Jaroslav Pecka ml. začal shánět odvezené stroje a zařízení z autodílny. Nastalo období rekonstrukcí a oprav celého objektu. Firma dostala název Autodílna Pecka - na památku pana Jaroslava Pecky staršího.

Od května 1992 se naše firma specializuje na opravy vozů Renault a Dacia. V roce 2017 jsme rozšířili naše služby o pneuservis.

pan Jaroslav Pecka starší, zakladatel autodílny

Dobříšský rodák, pan Jaroslav Pecka, se narodil 27. dubna 1912 v Pražské ulici v rodině truhláře Antonína Pecky. Narodil se jako druhý ze tří synů. Jaroslav se vyučil strojním zámečníkem, získal list "Tovaryšský" a stal se automontérem. Poté pracoval na leteckých motorech u firmy Kolben-Daněk v Praze. Po zakoupení anglického stroje na výbrus autoválců se rozhodl založit vlastní autoopravnu.  

V roce 1941 se oženil s Růženou Veselou z Rosovic. V roce 1942 se mu narodil syn Jaroslav a o čtyři roky později dcera Jiřina. Jeho velkým koníčkem byla hudba. Hrál na housle, violu a harmoniku. Byl také členem mysliveckého sdružení. Dne 27. března roku 1957, v nedožitých 45, však tragicky zemřel.